POMOC ONLINE

INFORMACJE OGÓLNE

PILOTY DO TV, HIFI, WIDEO

PILOTY DO BRAM, ROLET, ALARMÓW

Czy można wybrać sposób płatności inny niż karta bankowa?

Aby zapewnić najlepsze ceny i najlepsze terminy dostaw, firma Télécommande-Express najchętniej korzysta z płatności kartą bankową online, ponieważ umożliwia to natychmiastowe przetworzenie zamówienia.

Można jednak zapłacić czekiem lub przelewem. Zamówione artykuły zostaną wysłane po otrzymaniu płatności.

Jeżeli jesteś profesjonalistą, skontaktuj się z nami za pośrednictwem strony dla profesjonalistów: www.piloty-express.com/kontakt.html. Umożliwi to utworzenie konta profesjonalnego i dokonywanie płatności za zamówienia czekiem. Zamówione artykuły zostaną wysłane po otrzymaniu płatności.

Jak śledzić swoją przesyłkę?

Po złożeniu zamówienia otrzymasz e-mail z potwierdzeniem i numerem przesyłki.
Możesz następnie śledzić przesyłkę na stronie internetowej www.coliposte.fr, wpisując numer przesyłki. Uwaga, opóźnienie pomiędzy nadaniem przesyłki na poczcie a aktywacją śledzenia na stronie internetowej wynosi zazwyczaj 12 godzin!
Jeżeli nie otrzymano e-maila z numerem przesyłki, oznacza to, że pilot jeszcze nie został wysłany i został on zamówiony u producenta.

Zakupiony przeze mnie pilot nie działa. Co mam zrobić?

Przede wszystkim należy sprawdzić, czy otrzymany model jest kompatybilny z aktualnie posiadanym pilotem. Model nowego pilota musi być dokładnie taki sam jak posiadanego wcześniej (chyba, że zaproponowaliśmy „model zamienny”). Marka, częstotliwość i kolory muszą być identyczne.
Jeżeli nowy pilot nie jest taki sam jak pilot oryginalny, możesz go odesłać pocztą (Télécommande-Express, 13 rue Georges Auric, 75019 Paris), dołączając do niej list podający oznaczenie zamówienia, Twoje dane teleadresowe i Twoją prośbę. Właściwy pilot będziemy mogli odesłać po uiszczeniu kosztów przepakowania i wysyłki w kwocie 10 euro, a także, w razie potrzeby, dopłacie różnicy ceny pomiędzy początkowo zamówionym modelem a modelem zamówionym ostatecznie.
Twój pilot prawdopodobnie nie działa. Firma Télécommande Express udziela 3-miesięcznej gwarancji na piloty do telewizorów, Hi-Fi i wideo oraz rocznej gwarancji na piloty do bram, alarmów i rolet. Nasza gwarancja dotyczy wszelkich wyraźnie stwierdzonych wad materiałowych lub produkcyjnych. Nie obowiązuje ona w następujących przypadkach:

wymiana baterii lub innych materiałów eksploatacyjnych;

użytkowanie niezgodne z zaleceniami producenta podanymi w instrukcji wysłanej razem z produktem;

usterki i ich skutki wynikające z działań serwisu nieautoryzowanego przez producenta,

Usterki i ich skutki wynikające z przyczyn zewnętrznych (woda, wysoka temperatura itp.).

Zwrot sprzętu w ramach gwarancji jest dopuszczany przez Télécommande Express pod następującymi warunkami:
Klient musi wysłać e-mail do działu serwisowego Télécommande Express na adres biuro@pilory-express.com, aby poprosić o zezwolenie na zwrot.
Po otrzymaniu zezwolenia klient musi opłacić przesyłkę zwrotną (tylko takie będą przyjmowane) pilota do firmy Télécommande Express i dołączyć do pilota fakturę zakupu oraz wszelkie informacje dotyczące przyczyny zwrotu, które można znaleźć w następującym dokumencie:
https://www.piloty-express.com/echange.html.

W jaki sposób sprawdzić, czy mój pilot nadal działa?

Twój pilot nagle przestał działać i nie wiesz dlaczego. Przyczyną może być uszkodzenie pilota, ale niesprawne mogą być również inne elementy: baterie, odbiornik na podczerwień w urządzeniu itp.

Najpierw należy sprawdzić, czy pilot jest rzeczywiście uszkodzony. Aby to sprawdzić, można użyć cyfrowego aparatu fotograficznego lub aparatu fotograficznego w telefonie komórkowym.

Włącz cyfrowy aparat fotograficzny lub aparat fotograficzny w telefonie komórkowym tak samo, jak do zrobienia zdjęcia. Patrz na obraz na ekranie aparatu i naciśnij dowolny przycisk pilota. Jeżeli widzisz światło, pilot działa. Problem leży więc z pewnością gdzie indziej!


problem z pilotem do telewizora

Jak wybrać model pilota do telewizora, Hi-Fi, wideo?

Oprócz pilotów uniwersalnych wszystkie modele pilotów są wzajemnie niekompatybilne. Firma Télécommande Express jest specjalistą w dziedzinie pilotów oryginalnych i pomaga w znalezieniu dokładnego modelu pilota. W tym celu należy odszukać oznaczenie urządzenia (telewizora, odtwarzacza DVD, wieży Hi-Fi itp.).

Uwaga, nie należy opierać się jedynie na wyglądzie pilota. Niekompatybilne ze sobą piloty mogą mieć takie same obudowy.

Na większości urządzeń znajduje się tabliczka znamionowa podająca jego charakterystyki. Tych kilka przykładów pomoże w odszukaniu tabliczek znamionowych różnych urządzeń.

Znajdowanie oznaczenia telewizoraCzęsto znajduje się ono z boku, od spodu lub z tyłu urządzenia.
W tym przykładzie producentem jest METEC, a modelem urządzenia TV100 — patrz oznaczenie 1.
Oznaczenie „MultiMedia” to tylko oznaczenie handlowe. Ta informacja jest niewystarczająca do identyfikacji urządzenia.


znajdowanie oznaczenia telewizora


Znajdowanie oznaczenia płaskiego ekranuOznaczenie może nie znajdować się z tyłu, ale z boku.
W tym przykładzie producentem jest Hyundai, a modelem urządzenia L70S — patrz oznaczenie 1.
Jeżeli nie znajdziesz pilota na podstawie tych informacji, spróbuj wpisać typ (oznaczenie 2) lub kod (oznaczenie 4). Dane techniczne (oznaczenie 3) i numer seryjny (oznaczenie 5) nie służą do identyfikacji.


znajdowanie oznaczenia płaskiego ekranu


Znajdowanie oznaczenia odtwarzacza DVDOznaczenie najczęściej znajduje się z tyłu urządzenia.
W tym przykładzie producentem jest Seeltech, a modelem urządzenia BL2003A — patrz zdjęcie poniżej.


znajdowanie oznaczenia odtwarzacza dvd


Znajdowanie oznaczenia wieży Hi-FiOznaczenie najczęściej znajduje się z tyłu urządzenia.
W tym przykładzie producentem jest Panasonic, a modelem urządzenia RXDS303 — patrz oznaczenie (1).


znajdowanie oznaczenia wieży hi-fi


Jeżeli nie znajdujesz swojego modelu na naszej stronie internetowej, prosimy o przesłanie do nas zapytania z użyciem formularza zapytania. Nie zapomnij podać nam WSZYSTKICH posiadanych numerów. Pomoże to nam w poszukiwaniach:
https://www.piloty-express.com/kontakt.html.

Jaka jest różnica pomiędzy pilotem oryginalnym, kompatybilnym i uniwersalnym?

Pilot oryginalny: Télécommande Express zawsze proponuje oryginalny pilot do Twojego urządzenia.

Zdarza się jednak, że producenci wycofali z produkcji stare modele. W takim przypadku dział techniczny firmy Télécommande Express wybrał dla każdego urządzenia piloty nieoryginalne, ale idealnie współpracujące z danym urządzeniem. Istnieją dwa rodzaje:

Pilot kompatybilny: Pilot jest gotowy do działania. Został on zaprogramowany fabrycznie i działa dokładnie w taki sam sposób jak pilot oryginalny i ma wszystkie funkcje pilota oryginalnego.

Pilot uniwersalny: Piloty uniwersalne posiadają 90% funkcji pilota oryginalnego, a zatem niektóre funkcje nie będą dostępne. Aby umożliwić działanie pilota uniwersalnego z urządzeniem, należy go samodzielnie zakodować po otrzymaniu. Procedura jest bardzo prosta i polega na wprowadzeniu kodu za pomocą przycisków pilota. Kod zależy od urządzenia. Kod, który należy wprowadzić, jest podany w tabeli dostarczonej z pilotem.

Nie mogę znaleźć swojego pilota w waszej wyszukiwarce. Co mam zrobić?

Jeżeli nie znajdujesz swojego modelu na naszej stronie internetowej, prosimy o przesłanie do nas zapytania z użyciem formularza zapytania. Nie zapomnij podać nam WSZYSTKICH posiadanych numerów. Pomoże to nam w poszukiwaniach:

https://www.piloty-express.com/kontakt.html.

Odpowiemy bardzo szybko!
W żadnym wypadku nie zamawiaj pilota innego niż Twój, chyba że zaproponujemy Ci taki, jako zamiennik modelu przestarzałego.

Dlaczego proponuje mi się wymianę mojego modelu pilota do telewizora, Hi-Fi, wideo na inny model?

Niektóre modele pilotów nie są już produkowane. W takich przypadkach dział techniczny firmy Télécommande Express poszukuje oryginalnego modelu producenta kompatybilnego z Twoim pilotem lub ewentualnie kompatybilnego modelu innej marki. A w ostateczności zaproponujemy pilot uniwersalny kompatybilny z Twoim urządzeniem.

Czy będę umieć zakodować pilot telewizora, Hi-Fi, wideo samodzielnie?

Wszystkie proponowane przez nas piloty, z wyjątkiem pilotów uniwersalnych, są już zaprogramowane i od razu będą działać z Twoim urządzeniem.

Jeżeli Twój model pilota został zastąpiony pilotem uniwersalnym, należy go zaprogramować. Programowanie jest bardzo proste i polega na wprowadzeniu pomocą przycisków pilota kodu, który zależy od modelu urządzenia i jest dostarczany razem z pilotem.

Czy razem z pilotami do telewizorów, Hi-Fi, wideo dostarczane są baterie?

Nie, nasze piloty telewizorów Hi-Fi, wideo są dostarczane bez baterii. W ramach koszyka proponujemy zakup baterii odpowiednich dla wybranego pilota. Dzięki temu będzie on działać od razu!

Jak wybrać model pilota do bramy, rolet, alarmu?

To proste! Wszystkie modele pilotów są wzajemnie niekompatybilne.
Należy więc bezwzględnie wybrać tak sam model jak posiadany obecnie. Możliwe, że posiadany obecnie model nie jest już produkowany, i zaproponujemy „model zamienny”. Te modele są oczywiście kompatybilne z modelem zastępowanym.

Nie mogę znaleźć swojego pilota w waszej wyszukiwarce. Co mam zrobić?

Jeżeli nie znajdujesz swojego modelu na naszej stronie internetowej, prosimy o przesłanie do nas zapytania z użyciem formularza zapytania. Nie zapomnij podać nam WSZYSTKICH posiadanych numerów. Pomoże to nam w poszukiwaniach:

https://www.piloty-express.com/kontakt.html.

Odpowiemy bardzo szybko!
W żadnym wypadku nie zamawiaj pilota innego niż Twój, chyba że zaproponujemy Ci taki, jako zamiennik modelu przestarzałego.

Nie pamiętam wyglądu swojego pilota, co zrobić by go znaleźć?

Jeżeli nie pamiętasz już wyglądu i oznaczenia swojego pilota, może możesz poprosić sąsiada, który używa takiej samej bramy, o podanie oznaczenia pilota.
Możesz również poszukać wskazówek dotyczących marki pilota, sprawdzając markę odbiornika, który znajduje się w pobliżu bramy. Odbiorniki i piloty są bardzo często tej samej marki.
Na koniec możesz skontaktować się z firmą, która zamontowała system lub z zarządcą wspólnoty, i poprosić o podanie oznaczenia.

Mam pilot, który uważam za zbyt duży. Czy mogę go zmienić na mniejszy?

Przede wszystkim poszukaj posiadanego obecnie pilota w naszej wyszukiwarce.
Jeżeli Twój pilot jest kompatybilny z pilotem mniejszym, na karcie produktu od razu zaproponujemy pilot zamienny.
W przeciwnym razie nie można wybrać innego modelu pilota, nawet jeżeli jego częstotliwość lub kolor są identyczne. Inny model nie będzie kompatybilny z Twoim systemem.

Możesz natomiast wymienić odbiornik! Wystarczy zakupić jeden z naszych zestawów radiowych zawierających odbiornik do podłączenia równoległego ze starym odbiornikiem oraz dwa piloty. Twoje stare piloty będą działać nadal i będzie można również używać nowych pilotów.

Na stronie internetowej udało mi się znaleźć taki sam pilot jak mój, ale o innej częstotliwości. Czy będzie on działać?

Nie. Zdarza się, że taka sama obudowa została zastosowana do pilotów o różnych częstotliwościach, które nie są ze sobą kompatybilne. Należy zatem przed zakupem bezwzględnie sprawdzić częstotliwość wymienianego pilota, ponieważ piloty o różnych częstotliwościach nie są nigdy kompatybilne.
Jeżeli nowy pilot nie jest kompatybilny z posiadanym systemem, nie będzie on wysyłać poleceń otwarcia lub zamknięcia bramy albo bramy garażowej i w związku z tym będzie bezużyteczny.

Jak sprawdzić częstotliwość mojego pilota?

Aby sprawdzić częstotliwość pilota, należy otworzyć jego obudowę i sprawdzić oznaczenie na generatorze kwarcowym. W takim przypadku na pewno się nie pomylisz!
Zdjęcia generatorów kwarcowych z podanymi na nich częstotliwościami są pokazane na kartach pilotów, które mogą mieć identyczne obudowy dla różnych częstotliwości.
W niektórych pilotach częstotliwości nie są dobrze widoczne. Należy w takich przypadkach spojrzeć na tył pilota lub do odbiornika. Uwaga, częstotliwości (w MHz) to liczby w formie 30.875, 26.995, 433.920 itp. Oznaczenia „CE...” z tyłu pilotów nie oznaczają częstotliwości. Inne oznaczenia na generatorze kwarcowym (tutaj „MEC...”) są nieprzydatne.


znajdowanie częstotliwości pilota

Na stronie internetowej udało mi się znaleźć pilot o takiej samej częstotliwości jak mój, ale inny model. Czy będzie on działać?

Nie. Występuje kilka zakresów częstotliwości wykorzystywanych przez wszystkich producentów. Jednakże każdy producent stosuje własny sposób przesyłania sygnałów. A zatem dwa piloty o takiej samej częstotliwości pochodzące od dwóch różnych producentów nie będą kompatybilne, nawet jeżeli mają tyle samo mikroprzełączników! Należy zatem w wyszukiwarce wyszukać model pilota identyczny z posiadanym.

Na stronie internetowej udało mi się znaleźć pilot o takim samym kształcie jak mój, ale jego wnętrze jest inne. Czy będzie on działać?

Nie. Zdarza się, że taka sama obudowa została zastosowana do pilotów z mikroprzełącznikami i pilotów wstępnie programowanych. Dla takich modeli na naszych kartach produktów pokazane są zdjęcia wnętrza obudowy, aby umożliwić porównanie z posiadanym pilotem. A zatem dwa piloty, które nie mają identycznego wnętrza (obecność lub brak mikroprzełączników) nie będą kompatybilne.

Czy będę umieć zakodować pilot samodzielnie?

Programowanie wszystkich sprzedawanych przez nas pilotów jest prost, szybkie i nie wymaga specjalnego sprzętu. Wszystkie piloty są dostarczane z instrukcją programowania.
W przypadku kilku rzadkich modeli może się zdarzyć, że istniejąca instalacja została zablokowana przez instalatora, co uniemożliwia zakodowanie. O takich modelach informujemy naszych klientów przed zakupem, w formie komunikatu ostrzegawczego, który otwiera się w nowym oknie. Należy w takim przypadku skontaktować się bezpośrednio z instalatorem lub zarządcą wspólnoty, aby upewnić się, że instalacja nie jest zablokowana.
Zazwyczaj blokada instalacji indywidualnych jest niezwykle rzadka. Ma to miejsce w przypadku niektórych instalacji zbiorowych, ale nie wszystkich.

Co to jest „mikroprzełącznik”? Jak zakodować mój pilot z mikroprzełącznikami?

„Mikroprzełączniki” to miniaturowe przełączniki znajdujące się wewnątrz pilota.
Aby zakodować nowy pilot, wystarczy jedynie ustawić je w taki sam sposób jak w pilocie już zakodowanym.


programowanie pilota z przełącznikami

Jak zakodować mój pilot poprzez automatyczne uczenie?

Istnieje kilka sposobów w zależności od modeli wymagających automatycznego uczenia. Dla przykładu przedstawiamy popularny model.


programowanie pilota przez automatyczne uczenie

Czy razem z pilotami do bram, alarmów lub rolet dostarczane są baterie?

Tak, wszystkie piloty do bram, alarmów lub rolet są dostarczane z baterią. Nasze ceny obejmują również tę baterię — brak dodatkowych kosztów, żadnych niemiłych niespodzianek przy dostawie!

Dlaczego mam zamówić dwa piloty?

Na podstawie naszych doświadczeń radzimy posiadanie

po jednym pilocie w każdym samochodzie. Zapobiega to zapominaniu pilota, a także podyktowane jest względami bezpieczeństwa — brak konieczności wysiadania z samochodu podczas deszczu w nocy itp.

Radzimy również posiadanie jednego pilota zapasowego do różnych zastosowań.

Zapobiega to konieczności pozostawienia samochodu na zewnątrz w przypadku usterki innego pilota.

Pilot zapasowy korzystnie zastąpi „klucz pozostawiony u sąsiada”. W razie potrzeby sąsiad będzie mógł otworzyć mechanizm automatyczny podczas Twojej nieobecności (odczyt liczników, wniesienie delikatnych przedmiotów do garażu na czas burzy itp.) bez konieczności posiadania klucza do domu, który jest łatwiejszy do skopiowania.

Jeżeli wymieniasz zepsuty pilot, pozostałe piloty są prawdopodobnie w tym samym wieku. Możesz zapobiec przynajmniej następnej awarii!

Ale najlepszym powodem jest możliwość skorzystania z naszej oferty promocyjnej: przy zakupie co najmniej dwóch pilotów dostawa jest bezpłatna. Dzięki temu oszczędzasz 8 euro!

Wszystkie moje piloty zepsuły się równocześnie. Co mam zrobić?

Z pewnością jest to problem związany z odbiornikiem. Jeżeli uda Ci się odkryć, że usterka dotyczy nadajnika, możesz kupić nadajnik w Télécommande Express.

Jeżeli potrzebujesz pomocy w naprawie, skontaktuj się z naszym działem SOS BRAMA.

Wszystkie moje piloty zepsuły się równocześnie. Co mam zrobić?

Usunięcie zaprogramowania polega na spowodowaniu, by piloty działające w instalacji nie mogły działać dłużej. Jest to szczególnie przydatne w przypadku zgubienia lub kradzieży pilota i uniemożliwienia jego użycia z bramą.

Sposób różni się w zależności od sposobu programowania pilota.

1. Pilot z mikroprzełącznikami wewnątrz:W pilocie znajdują się mikroprzełączniki ustawione w określony sposób. Kombinacja ta umożliwia rozpoznanie pilota przez odbiornik sterujący instalacją. Taka sama kombinacja mikroprzełączników znajduje się wewnątrz odbiornika umieszczonego w pobliżu napędu bramy.

Aby zmienić ten kod, należy w dowolny sposób zmienić ustawienie mikroprzełączników w odbiorniku. Kombinację tę należy następnie skopiować do pilotów, które mają być nadal używane. Piloty z poprzednią kombinacją staną się bezużyteczne.

2. Pilot jest rejestrowany w odbiorniku za pomocą przycisku „memo” lub „prog”:Każdy pilot jest rejestrowany w odbiorniku indywidualnie. Odbiornik to karta elektroniczna umieszczona w pobliżu napędu bramy.

Aby zapoznać się z prawidłową procedurą usunięcia zaprogramowania pilota, należy bezwzględnie sięgnąć do instrukcji odbiornika. Zazwyczaj w celu usunięcia zaprogramowania wszystkich pilotów należy nacisnąć przycisk „memo” lub „prog” na dość długo.

Po wykasowaniu pamięci odbiornika należy ponownie zaprogramować piloty, których chcesz używać, zgodnie z instrukcją programowania pilota. Pozostałe piloty, które działały wcześniej i które nie zostały przeprogramowane, będą bezużyteczne.

3. Pilot jest programowany za pomocą pilota zaprogramowanego wcześniej:Musisz kupić nowy pilot i powiązać go z odbiornikiem. Odbiornik to karta elektroniczna umieszczona w pobliżu napędu bramy. Sposób powiązywania nowego pilota z odbiornikiem jest podany w instrukcji odbiornika. Uwaga, podczas powiązywania nowego pilota z odbiornikiem, zaprogramowanie wszystkich pozostałych pilotów jest usuwane.

Należy wtedy ponownie zaprogramować piloty, których chcesz używać, zgodnie z instrukcją programowania pilota za pomocą innego pilota. Pozostałe piloty, które działały wcześniej i które nie zostały przeprogramowane, będą bezużyteczne.